Jako dziecko niespecjalnie lubiłam czytać. Zamiast książki wybierałam sport. Zaczęło się to zmieniać w okresie liceum, potem studiów, aż w końcu pokochałam książki. Czytanie stało się moim hobby, sposobem na miłe spędzenie czasu i oderwanie się od rzeczywistości. Postanowiłam sobie, że książki będą zawsze obecne w życiu mojej rodziny. Dlatego właśnie biblioteka moich dzieci pęka w szwach.
Dzisiaj krótko podpowiem Wam, które książeczki z okienkami dla dzieci warto kupić. Te lektury to pozycje, które dosłownie bawią i uczą, a nauka ta jest podana w wyjątkowy, angażujący sposób. Mój starszy syn je uwielbia, czytamy ich czasem kilka dziennie przez kilka, a nawet kilkanaście dni z rzędu. Nie ukrywam, że dorosły również może się z nich dowiedzieć czegoś ciekawego o życiu i świecie!
Niestety książeczki z okienkami z jakiegoś powodu są trudno dostępne. Warto się za nimi rozglądać w księgarniach i sklepach stacjonarnych.
Moja Wielka Księga Odpowiedzi
W swojej kolekcji mamy pozycje: „Świat” i „Jak to działa?” Obie książki są u nas w ciągłym użytku, a mimo to nadal są w stanie idealnym. Twarda oprawa, dosyć grube strony sprawiają, że możemy je czytać i przeglądać nawet z roczniakiem lub 2-latkiem. 3-latek będzie miał z książkami już pełnię zabawy. Odpowiedzi na pytania są na tyle krótkie, że dziecko spokojnie może zapamiętać sedno sprawy, a jednocześnie czytając książeczkę przed snem możemy wspólnie prześledzić całość od deski do deski. Wspomnę jeszcze o tym, że wiedza zawarta w książeczkach posłuży także dzieciom w wieku szkolnym. Zakup to zatem inwestycja na lata, a i rodzic ze zdumieniem odkryje, że zupełnie zapomniał jak to się dzieje, że samolot lata, a wulkany wybuchają.
Rodzice zwykle nie lubią czytać tych samych książek po 20-30 razy. W tym przypadku książeczki szybko się rodzicom nie znudzą.
W serii znajdziecie jeszcze tytuły: Moje ciało, Małe stworzenia, Dinozaury, W podróży, Zwierzęta i Atlas Świata. Jednym słowem jest w czym wybierać.
Mali odkrywcy – Wilga
„Na Wsi” i „Pojazdy” to pierwsze książeczki z okienkami, jakie kupiliśmy. Nie muszę długo pisać o tym, że właśnie one zachęciły nas do poszukiwania kolejnych tego typu książek. W „Na wsi” zabawne ilustracje i zrozumiałe opisy przybliżają tematykę gospodarstwa, zwierząt hodowlanych, uprawy roślin i specyfiki narzędzi rolniczych.
„Pojazdy” to z kolei wspaniały prezent dla wielbiciela wszelkiego rodzaju środków transportu. Naukę zaczynamy od rowerów, przez samochody, łodzie, samoloty, a kończąc na pociągach i statkach.
W całej serii znajdziecie jeszcze: W kosmosie, Moje ciało, Świat zwierząt, Dinozaury.
Bez tajemnic – Oleksiejuk
Samochody bez tajemnic i Plac budowy bez tajemnic to książeczki z okienkami, z których nawet dorosły wykształcony człowiek dowie się czegoś ciekawego. Co się dzieje w fabryce samochodów, jak działa silnik, co zrobić gdy zepsuje się auto albo czym charakteryzuje się bolid formuły 1, to tylko drobny wycinek tego czego dowiecie się z pierwszej książeczki. Druga zaprosi Was do świata budowy domów, wieżowców, mostów i nie tylko.
Obie książeczki zaciekawią raczej chłopców, ale i dziewczynki zaproszone do lektury mogą dać się wciągnąć. Przy tych książeczkach z okienkami z pewnością nie zaśnięcie z nudów, choć na czytanie warto przeznaczyć dłuższą chwilę. Liczba okienek, a co za tym idzie informacji i ciekawych szczegółów może Was zaskoczyć 🙂
W serii widziałam jeszcze książeczki o komputerach, kosmosie, lotnisku jedzeniu i ciele bez tajemnic.
Jeśli lubicie odkrywać nieznane, poznawać ciekawostki, bawić się i uczyć jednocześnie książeczki z okienkami to wspaniałe lektury dla Was. Myślę że dziecko samo może oglądać te je i odkrywać kolejne okienka, jednak najlepsza zabawa jest wtedy, kiedy robicie to wspólnie, we dwójkę, a nawet całą rodziną.
K.
You must be logged in to post a comment.