książeczka dla niemowlaka

Pierwsza książeczka dla niemowlaka. Nasze top 5!

Nie będę się w tym wpisie rozpisywać o treści książeczek, bo proponuję Wam tutaj kilka pozycji dla naprawdę najmłodszych dzieci. Tutaj liczy się to, czy książeczka potrafi przyciągnąć uwagę niemowlaka i zatrzymać ją na dłuższą chwilę. Chodzi tutaj o wspólna dobrą zabawę dziecka z rodzicem, tworzenie rytuałów i budowanie dobrego nawyku.

Moim zdaniem (choć nie jestem ekspertem i działam intuicyjnie) lektura niemowlaka powinna mieć atrakcyjną grafikę, krótką rymowaną treść, dodatkowe elementy sensoryczne, ruchome, dźwiękowe lub działające na zmysł dotyku. Trafiliśmy na kilka książeczek z kategorii Pierwsza książeczka dla niemowlaka, które doskonale spełniają wymienione funkcje. Poznaj nasze top 5!

książeczka dla niemowlaka

Pierwsza książeczka dla niemowlaka. Nasze top 5!

#1 Dotykam. Poznaję – Morze

W każdej książeczce z serii „Dotykam. Poznaję” znajdziemy duże kolorowe ilustracje, proste wierszyki nawiązujące do obrazków oraz różne faktury, które niemowlak może dotykać, skrobać, dłubać, a nawet lizać 😉 Książeczka o morzu to pierwsza z naszych niemowlęcych lektur i zdecydowany faworyt, który za każdym razem wywołuje uśmiech na małej buźce.

#2 Pierwsza książeczka – A Kuku!

Poznajemy zwierzęta z gospodarstwa przy wykorzystaniu znanego i lubianego przez dzieci motywu „a kuku”. Karty książeczki rozkładają się, mają otwory, proste niezbyt jaskrawe ilustracje i angażującą treść, która w prosty sposób zaciekawia dziecko. Super sprawa na pierwsze wspólne chwile z książką. Opisy są tak proste do zapamiętania, że starszy brat „czyta” ją młodszemu. Cudowne 🙂

#3 Akademia Mądrego Dziecka – Pierwsze słowa

Książeczki z serii „Pierwsze słowa” wygrywają tym, że zawierają ruchome elementy, które kilkumiesięczne dziecko może samodzielnie przesuwać. Najpierw obserwuje rodzica, a potem naśladując go, uczy się poruszać kartonikami. Uwaga malucha jest skupiona, a my przemycamy pierwsze słowa z różnych dziedzin. U nas są to pierwsze słowa o domu i pojazdach.

#4 Akademia Mądrego Dziecka – Bobas odkrywa naukę

Książeczki z cyklu „Akademii mądrego dziecka” dotyczą podstawowych praw fizyki, matematyki, inżynierii i nauk przyrodniczych. Wpisują się w tzw. koncepcję STEM. Możemy zacząć pokazywać niemowlętom, ale towarzyszyć Wam będą znacznie dłużej. Myślę, że spokojnie do 3, a nawet 4 roku życia. Przestawiają poważne tematy w bardzo prosty i zrozumiały sposób. Byłam zaskoczona, kiedy mój starszy syn zaczął na kartce rysować cząsteczki powietrza, odpowiednio je przy tym nazywając. Dopiero po chwili dotarło do mnie skąd ma taką wiedzę. Właśnie z książek akademii mądrego dziecka. Polecamy!

#5 Akademia Mądrego Dziecka – A to ciekawe

Ostatnią z dzisiejszego zestawienia jest książeczka „Gdzie bywa słoneczko” z serii „A to ciekawe”. Cała seria tych książek opowiada inną historyjkę, zachęca dziecko nie tylko rymowanki wierszykami, ale także otworami w stronach i kolorowymi ilustracjami.

Jeśli szukacie fajnych książeczek dla swoich maluszków lub chcecie ofiarować komuś wartościowy i wcale nie drogi prezent, możecie mi zaufać i wybrać jedną z powyższych pozycji. Myślę, że każda z nich sprawdzi się jako pierwsza książeczka dla niemowlaka.

Miłej zabawy z książką!

K.