Łóżko domek Scandi Design – recenzja

W jednym z wpisów o urządzaniu pokoju dla dziecka wspominałam o tym, że zamówiłam dla mojego dziecka łózko domek. Wymieniłam wtedy firmę Scandi Design, jako mój wybór. Kiedy wpis został opublikowany, czekaliśmy jeszcze na dostawę.

Moda na tego typu łóżeczka nabiera na sile. Nic w tym dziwnego, bo taki mebel pełni nie tylko funkcję użytkową, ale też estetyczną i może z powodzeniem stanowić element dziecięcego świata zabaw. Ofert na rynku jest coraz więcej, ale wciąż brakuje zaufanych dostawców. Terminy realizacji u tych znanych są niekiedy kosmiczne, podobnie jak ceny mebelków.

Dzisiaj już wiem, że wybór, którego dokonałam dla mojego dziecka, był bardzo dobry.

Kilka słów o Scandi Design – łóżka domki

Scandi Design to polska marka oferująca łóżeczka domki dla dzieci robione na zamówienie. Dzięki temu możemy sami zdecydować, jakie dokładnie wymiary będzie miało łóżeczko i jakie dodatkowe elementy powinno posiadać. Można zamówić łóżeczko pojedyncze lub piętrowe, wysokie lub niskie, z dodatkową szufladą, kominem, barierką, płotkiem, w kolorze lub naturalne. Dodatkowo na stronie firmy na Facebooku znajdziemy mnóstwo zdjęć dotychczasowych realizacji oraz opinii zadowolonych Klientów. To znacząco ułatwia wybór.

Meble wykonane są z drewna, malowane ekologicznymi farbami. Na realizację czekaliśmy około 1,5 miesiąca, przy czym kontakt z firmą miałam niemal przez cały czas w razie, gdyby możliwe było szybsze dostarczenie łóżeczka.

W cenie domku mamy zagwarantowaną dostawę i montaż. Nasze łóżeczko skrojone jest pod materac o wymiarach 140×70 cm, pomalowane białą farbą, posiada kominek oraz dodatkową barierkę. Nóżki mają 6 cm, a wysokość całego łóżka u szczytu daszku to 160 cm.

Nadszedł dzień dostawy łóżeczka

Spodziewałam się dwóch markotnych Panów monterów, a okazało się, że przyjechała do nas bardzo sympatyczna para młodych właścicieli firmy. Oprócz przemiłej atmosfery samo złożenie łóżeczka przebiegło błyskawicznie. Państwo przyjechali do nas dokładnie o umówionej wcześniej godzinie – uwielbiam punktualnych ludzi. Dodatkowo nasz mały zuch zaangażował się w montaż, dzięki czemu z miejsca pokochał swoje nowe łóżko, które przecież sam składał!

Niepodważalne zalety łóżka domku od Scandi

Na koniec krótkie podsumowanie zalet i wad naszego zakupu.

Zalety:

  1. Łóżeczko jest wykonane bardzo solidnie i jest stabilne.
  2. Nie zawiera żadnych wad, zadr, chropowatości.
  3. Biała farba nałożona jest równomiernie i nie wydziela przykrych zapachów.
  4. Materac pasuje do łóżka idealnie.

Czy dostrzegam jakieś wady? Jedynym minusem było oczekiwanie na realizację, ale łóżeczka domki cieszą się teraz ogromnym zainteresowaniem, a poza tym zakupy produktów na zamówienie zwykle wiąże się z dłuższym oczekiwaniem. Z drugiej strony czas ten był dokładnie taki, na jaki umawialiśmy się na początku, nie było opóźnień, więc tutaj również jestem bardzo usatysfakcjonowana.

Na razie w wystroju pokoju malucha zmieniliśmy tylko łóżko i kolejność ustawienia mebli pod ścianą. Powiem Wam, że ta mała zmiana okazała się bardzo duża. Wnętrze nabrało bardziej dorosłego charakteru, jak przystało na przestrzeń już prawie przedszkolaka.

Przystosowanie się do nowych warunków spania zajmie nam jeszcze trochę czasu, ale jestem pewna, że wkrótce mój maluch pokocha to łóżeczko miłością niezmierzoną 🙂

Pozdrawiam!

K.